Доктор радить, консультує, інформує

МАУДО "Сорокинский центр развития ребенка - детский 2" - Здоровье

COVID-19 ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА РІДНИХ

Як уберегтися? Рекомендації  щодо  профілактики  COVID-19:

• мити руки з милом понад 20 секунд;
  • не торкатися руками очей, носа, рота;
  • чхати й кашляти —  у згин ліктя або прикриваючи рот і ніс серветками;
  • регулярно провітрювати приміщення;
  • дезінфікувати поверхні;
  • дотримуватися дистанції у 1,5 метри з людьми;
  • уникати рукостискань, поцілунків, обіймів.

Маю симптоми COVID-19. Що робити?

1. Залишайтеся вдома.
  2. Подзвоніть своєму сімейному лікарю.
  3. Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.
  4. Виконуйте інструкції свого лікаря.
  5. У невідкладних станах — температура вище 380С, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте “швидку” за номером 103.

У разі виникнення запитань — звертайтеся за телефонами:

• Урядова гаряча лінія: 15-45
  • Гаряча лінія МОЗ: 0 800 505 201
  • Гаряча лінія ЦГЗ: 0 800 505 840

ЯК ПРАВИЛЬНО НОСИТИ

МЕДИЧНУ МАСКУ ТА РУКАВИЧКИ

• Закиньте гумки за вуха
  • Розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину
  • Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою
  • Маску слід змінювати що чотири години
  • Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком
  • Не можна використовувати маску повторно
  • Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту
  • Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні – зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник

ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЬ АНТИСЕПТИКОМ

Для нанесення потрібно близько п’яти натискань на відстані  20 сантиметрів від долоні.

Руки повинні бути достатньо вологі.

Проводимо ті самі маніпуляції, що й при звичайному митті: потерти долоні, тильний бік долонь і між пальцями. Як тільки з’явиться доступ до проточної води, варто помити руки з милом.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ФІЗИЧНОГО ДИСТАНЦІЮВАННЯ

Фізичне, або «соціальне дистанціювання», означає збереження простору між собою та іншими людьми. Під час пандемії COVID-19, ВООЗ рекомендує дотримуватися відстані не менше 1 метру.

Новий коронавірус передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами.

Дотримуючись відстані з іншими людьми, ви захищаєте себе від їхніх біологічних рідин, які можуть потрапити на вас під час кашлю або чхання.  Що, в свою чергу, може стати причиною інфікування       COVID-19.

Фізична дистанція особливо важлива для людей, які мають вищий ризик ускладнень від COVID-19 (вік понад 50 років, наявність супутніх захворювань). Тому обмежте тісний контакт з іншими у приміщеннях та на вулиці.

Люди можуть інфікуватися COVID-19, зачепивши рукою поверхню або предмет з вірусом, а потім торкнувшись власного рота, носа чи очей. Однак це не вважається основним способом поширення вірусу.

COVID-19 може жити годинами або й днями на поверхнях. Фізична дистанція допомагає обмежити можливості контактування із забрудненими поверхнями та інфікованими людьми поза домом.

Один із найбільш ефективних способів захиститися  і запобігти поширенню інфекції – пам’ятати про правила фізичної дистанції  і щоденної гігієни.

• Тримайтеся на відстані не менше 1 метру від інших людей. Не забувайте про безконтактні привітання.
  • Дотримуйтеся респіраторної гігієни і етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути або, якщо її немає — у згин ліктя.
  • Якомога частіше мийте руки протягом 20-40 секунд теплою водою із милом або обробляйте їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.
  • Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів.
  • Дотримання фізичної дистанція — є важливою порадою і захистом під час пандемії COVID-19.

ЯК ПРАВИЛЬНО МИТИ РУКИ

Мити руки потрібно проточною водою з милом – це найефективніший спосіб. Так  фізично змивається бруд і віруси. Краще обирати рідке мило, особливо в публічних місцях чи в офісі. Тверде мило допускається вдома, де ним користується обмежена кількість людей, у стані здоров’я яких ви впевнені.

Важливо мити руки перед туалетом. Статеві органи – ті ж слизові оболонки, через які можна інфікуватись.

ПОРЯДОК МИТТЯ РУК

1. Зволожити руки водою.
  2. Взяти достатню кількість мила.
  3. Потерти долоні одна об одну, а також з тильного боку, між пальцями та поверхню долоні.
  4. Намилювати руки потрібно хоча б 20 секунд – це дуже важливо. Загалом процедура миття рук має тривати близько хвилини. Людям, що постійно контактують з іншими, мити руки варто довше та ретельніше.
  5. Змити руки проточною теплою водою.
  6. Витерти руки одноразовою серветкою чи паперовим рушником.
  7. Не варто користуватись бавовняними рушниками у публічних місцях. Найкраще – це одноразові рушники або серветки.
  8. Закручувати кран варто не щойно помитою, чистою рукою, а рушником.
  9. Мити руки потрібно не менше п’яти разів на день:
    • перед кожним прийомом їжі,
    • перед та після походу в туалет,
    • перед контактом з обличчям,
    • після привітання за руку та після прогулянок.

Харків. Дитячий садок 13 - Організація харчування дітейг. Невьянск , ул. Ленина, 30/2 тел. 8 (343) 56-2-12-50 - Детские заболеванияДитячий садок "Казка" - Берегиня дитячого здоров'я